Ι Anonimizacja Danych

Choć unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych nie mówi wprost o takiej możliwości, to anonimizacja danych, jest dopuszczalna. 

W całym rozporządzeniu próżno szukać przepisów regulujących tą kwestię. Można o tym jedynie przeczytać w motywie 26. preambuły RODO. 

Zgodnie z powyższym postanowieniem, przepisy dotyczące ochrony danych osobowych nie powinny mieć zastosowania do danych zanonimizowanych. Anonimizacja danych w końcu powoduje, że zmiany są nieodwracalne, a tym samym nie można takich danych, na powrót przypisać ich do konkretnej osoby. 

Chcąc wyjść na przeciw takim rozwiązaniom, postanowiliśmy umożliwić naszym klientom i użytkownikom skorzystanie z takiego uprawnienia. Jeżeli jesteś zdecydowany na takie rozwiązanie, wystarczy, że w poniższym polu podasz swój adres e-mail.  

Na Twój adres e-mail zostanie wysłana wiadomość wraz z linkiem potwierdzającym chęć skorzystania z prawa do dostępu do danych.

Tam będzie można zdecydować, które dane zostaną zanonimizowane.

Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie, to masz możliwość łatwego dostępu i zmiany swoich danych. Wystarczy, że się zalogujesz na swoje konto

Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach mamy możliwość odmówić zanonimizowania danych i ich usunięcia.

Privacy Policy Settings